Silikon Kaplar Zararlı mıdır?

Camın da hammaddesi olan kum, silikonunda hammaddesidir. Tamamen doğal kum zerreciklerinin çeşitli işlemlerden geçirilip işlenmesi ile üretilen silisyum, cam yerine daha esnek olan silikona dönüştürülür. Yüksek sıcaklıklara dayanabilen kauçuk gibi esnek olan fakat cam gibi sağlıklı olan silikon son yıllara damgasını vurmuş mükemmel bir malzemedir.

Silikon Kek Kalıpları esnek ve pürüzsüz bir yapıya sahiptir bu nedenle metal kalıplara oranla daha az yapışma sağlar. Silikon kek kalıbı kolayca esnetilir hatta ters düz edilebilir, böylece Silikon Kek Kalıbı içindeki zarar görmeden kolayca çıkarılır.

Silikon Kek Kalıplarıyla Kek Yapımı ve Silikon Keke Kalıbı Kullanımı

Silikon Kek Kalıplarıyla kekin kalıba yapışma sorunu ortadan kalksada keklerde en büyük problerden biri olan kabarmama sorunu ortadan kalkmayabilir. Çünkü güzel kabaran, pamuk gibi bir kek yapmanın birçok püf noktası vardır. Bunlardan ilki yumurtanın çok güzel çırpılmasıdır, yumurta ne kadar çok çırpılırsa o kadar çok hava kabarcığını içine alır ve pişerken kekin dibe çökmesi engellenir. Kabarmanın daha çok olmasını istiyorsanız yumurtanın sarısını ve beyazını ayrı ayrı çırpın ayrı ayrı kabartın sonra birbirine karıştırın.

Diğer bir önemli şey yumurta asla kabartma tozuna değmemeli, yani kabartma tozuna un karıştırıp sonra eklemek en gerekli. Ayrıca tarifte verilen her su bardağı un için 1 yemek kaşığı un eksiltin ve onun yerine 1 yemek kaşığı nişasta ekleyin böylece ağızda dağılan kekler yapabilirsiniz.

Silikon Kek Kalıbı Zararları?

Silikon Kek Kalıbı Zararları diye şey söz konusu değildir. Camın da üretiminde kullanılan kum, silikonunda hammaddesidir. bu nedenle silikon aslında metal kek kalıplarına oranla daha sağlıklıdır.

Silikon Kek Kalıbı Yağlanır Mı?

Silikon Kek Kalıpları yağlanmaya ihtiyaç duymaz

Silikon Kek Kalıbı Tarifleri?

 

Silikon kek kalıp içinde tüm kek tariflerini uygulayabilirsiniz.

Bu içerik 12482 defa görüntülenmiştir.