Plastik Çatal Kaşık Kullanarak Saat Yapımı

 

Kullandığınız veya kullanmadığınız plastik kaşık ve plastik çatalları değerlendirmenin en iyi yolu olarak düşündüğümüz bu proje ile atık malzemelerin değerlendirilmesine katkı sağlamış olduk. Siz de plastik kaşık ve çatallarınızı çöpe atmak yerine bir duvar saati yapabilirsiniz. Yapımı bir kaç adımla tamamlanabileceği gibi bir o kadar da basittir. Projenin yapımı için Tıklayınız.

 

 

Proje Yapımında Kullanılacak Malzemeler :

  • 6 Adet plastik kaşık
  • 6 Adet plastik çatal
  • Saat mekanizması
  • Kare şeklinde plastik

 

 

İlk olarak, projemizdeki kaşık ve çatallar kullanılmış olduğu için temizliyoruz. Tabi sizinki temiz ise yıkamanıza gerek yok.

 

 

Şimdi plastik levha üzerine pergel veya benzeri alet yardımıyla bir daire çiziyoruz. Bizim çizdiğimiz dairenin çapı 12 cm. dir. Çizdiğimiz bu dairenin merkez noktasını belirliyoruz. Ve çizdiğimiz bu daireyi makas ile resimdeki gibi kesiyoruz.

 

 

Dairenin içinde belirlemiş olduğumuz merkez noktayı matkap veya başka bir alet yardımıyla deliyoruz.

 

 

Şimdi kestiğimiz daire üzerine cetvel yardımıyla saat başlarının yerlerini işaretliyoruz. Dairemizi ve kaşık-çatallarımızı kendi zevklerimize göre dilediğimiz renklere boyayarak saatimizin daha şık gözükmesini sağlıyoruz. Sonra yapıştırıcı kullanarak kaşık ve çatallarımızı saatimize resimdeki gibi yapıştırıyoruz.

 

 

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra saatimiz hazır hale gelmiştir. Artık saatiniz kendiniz yaptığınız için daha kıymetli olacak ve gözünüze daha güzel gözükecektir.

 

 

Farklı tasarımlarda yapılmış saat örneklerini buradan görebilirsiniz.

 

‘Alıntıdır’

Bu içerik 8471 defa görüntülenmiştir.