Plastik Borudan Ayna Çerçevesi Yapımı

Plastik su boruları ile aynalarınıza şık görünümlü çerçeve yapabileceğinizi hiç düşündünüz mü ? Bu projede odanızın – salonunuzun aynasına bir  kaç basit adımla çerçeve ekleyerek aynanızın görünümünü daha da güzelleştirebilirsiniz. Projenin devamını görmek için Tıklayınız.

 

Gerekli Malzemeler:

  • Plastik boru testeresi
  • Yuvarlak ayna
  • Plastik su borusu(2 adet)
  • Silikon tabancası

 

Projede kullanacağınız plastik boruları su tesisatçılarından temin edip orada kendi belirlediğiniz kalınlığa göre kestirebilirsiniz. Eğer orada boruları kestiremezseniz boru testeresi veya keskin bir bıçak kullanarak kendiniz de kesebilirsiniz. Boruların üzerindeki yazıların çerçevenin görünümünü bozacağından endişeleniyorsanız dert etmenize gerek yok. Çünkü boruları yan yana yapıştıracağınız için yazılar söz konusu bile olmayacak.

 

 

 

Plastik borulardan kestiğiniz halkaları aynanızın boyutuna göre aynanın arkasına çerçeve olacak şekilde yanyana birleştiriyorsunuz. Ve silikon tabancası kullanarak birbirlerine yapıştırıyorsunuz.

 

 

 

Halkaları yapıştırdıktan sonra tamamını aynanın arkasına resimde olduğu gibi silikonla yapıştırıyorsunuz.

 

 

 

Son adımı da tamamladıysanız aynanız hazır demektir. Eğer ayna ile herhangi bir sorun yaşarsanız çevrenizdeki aynacılardan yardım alabilirsiniz. Artık aynanızı yerine takabilirsiniz.

 

 

 

‘Alıntıdır’

Bu içerik 6198 defa görüntülenmiştir.