Kalpli Kitap Ayracı Yapımı

1

Değerli ziyaretçilerimiz bu yazımızda sizlere eğitim ve kitap ile ilgili bir tasarım sunacağız. Kitap okuma alışkanlığı yüksek olan gençlerimizin veya çocuklarımızın kitap okurken bir yandan da okumasını heveslendirmek açısından kitap ayraçları alırlar veya kendi emekleri ile yapmak isterler. İşte bu isteklerini çok güzel bir şekilde bu yazımızda bulabilecekler. Bu sayede kitap okurken veya dinlenirken daha zevk duyacaklar. 

İlk olarak kitap ayracımızın boyutuna karar verip daha sonra iki katlı olacak şekilde kesiyoruz. Üzerisine kalp çizeceğimiz için kalp şablonu ayarlamanız gerekecek. Veya çizip daha sonra kesebilirsiniz. İki katlı olacağı için içerisine beyaz a4 kağıdı yerleştirip daha güzel olmasını sağlayabiliriz.

2

 

A4 kağıdımıza bir kalp şablonu çiziyoruz ve o kalp i kesiyoruz. Daha sonra ise pembe kartonun arkasını çevirip ikiye katlıyoruz ve bir tarafına kalp şablonunu koyup kesiyoruz. Ve açtığımız zaman kap ortaya çıkmış oluyor.

3

 

Aşağıda kesmiş olduğumuz kalp şekli verilmiştir. Kestiğimiz zaman ki görüntüsü bu şekilde olacaktır.

4

 

İkiye katladığımız da iç kısıma A4 kağıdı yerleştirip yapıştırıyoruz. Yani kalp olan kısımda beyaz olarak görünmesini sağlamak için.

5

 

A4 kağıdı iç kısıma yapıştırdıktan sonra, şimdi de orta kısıma da yapıştırıcı sürüp ikisini de birbirine yapıştırıyoruz.

6

 

 

Son olarak üst kısmı delgeç ile delip istediğimiz renkte bir kurdale bağlıyoruz ve projemizi tamamlıyoruz. Aşağıda iki farklı ayraç daha yapılmış dilerseniz sizde aynı anda daha fazla ayraç yapabilirsiniz.

1

 

 

 

‘Alıntı’

Bu içerik 2613 defa görüntülenmiştir.