Deniz Taşlarından Telefon Kapağı Süsleme

6

Son teknoloji olan telefon modellerinde piyasada oldukça pahalı bulunan değişik modellerde cep telefonu kapaklarına bir yenisi de taşlı telefon kılıfları eklendi. Bu yazımızda sizlere maliyeti oldukça düşük hatta yok denecek kadar az ve yapımı da bir o kadar basit olan taşlı telefon kapağı yapımını sizlere sunacağız. 

Proje için gerekli malzemeler aşağıda belirtilmiştir;

  • Deniz taşları (Renkli olması önerilir.)
  • Alçı (1 bardak yeterli olacaktır.)
  • Su
  • Telefon kapağı (Kılıf)

1

 

İlk önce boş bir kova hazırlıyoruz ve alçıyı, yarım bardak su ile karıştırıp eritiyoruz ve daha sonra sıva yapılacak hale getiriyoruz. Bu arada deniz taşlarını,daha hoş bir görüntü vermesi için  güzelce yıkıyoruz.

2

 

Alçıyı tamamen eritip hazır hale getirdikten sonra, alçıyı kılıfın arka yüzüne güzel bir şekilde sürüyoruz ve yıkamış olduğumuz taşları alçı üzerine yapıştırıyoruz. Bu işlemi uygularken elimize eldiven takmamız projemiz için daha faydalı olacaktır.

3

 

 

Taşları da yapıştırdıktan sonra projemiz tamamlanıyor. Deniz taşlarından yapılmış bu telefon kapağını artık kullanmaya başlayabilirsiniz.

4

 

eğer taşların parlak gözükmesini istiyorsanız üzerine cila yapabilir veya parlatıcı sürebilirsiniz.

5

 

Projemizde kullanacağınız kapak kılıf veya plastik olabilir. Eğer taşları beğenmiyor iseniz bu taşların yerine  boncuk vb. malzemeler kullanabilirsiniz.

5 6

 

 

 

‘Alıntı’

 

Bu içerik 2985 defa görüntülenmiştir.