Sakinleşmenin 5 kolay yolu

Kimi zaman kızgınlıktan, kimi zaman yorgunluktan, kimi zaman ise işlerinizin yetişmemesinden dolayı sakin kalamadığınız anlar olabilir. İşte kısa sürede sakinleşmek için yapılması gerekenler...

sakinlesmenin-5-kolay-yolu

Nefes tekniklerini deneyin

Geçmişten günümüze doğru nefes teknikleri rahatlamanıza ve sakinleşmenize yardımcı olur. Sağ elinizdeki işaret ve orta parmağınızı avucunuzun içine doğru bükün. Daha sonra parmaklarınız hala bükülü iken baş parmağınızla sağ burun deliğinizi kapayarak sol burun deliğinizden nefes alın. Ardından sağ yüzük parmağınızı sol burun deliğinizi kapatarak sağ taraftan nefes alın. Bunu 3 dakika kadar tekrarlayın. Emin olun kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

Yeşil çaydan destek alın

Yeşil çay, stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olan amino asitleri barındırıyor. Yeşil çay tüketerek daha sakin kalabilirsiniz.

Geri sayın

Kulağa biraz garip gelse de heyecanlandığınızda ve stresiniz artığında geri sayma yöntemini deneyebilirsiniz.

Müzik dinleyin

Moraliniz bozuk olduğunda ya da strestli olduğunuz zamanlarda sevdiğiniz müzikleri dinleyin, hatta bağıra bağıra şarkılara eşlik edin.

Doğal yağlardan faydalanın

Doğal yağlar hem zihninizi açar, hem de duygularınız üzerinde olumlu etki yaratır. Portakal yağı, gül yağı, lavanta yağı, limon yağı, papatya yağı gibi sakinleştirici etkisi olan yağlardan destek alabilirsiniz.